Блекпул - Арсенал

И Арсенал мина лесно през трети кръг на ФА Къп

Арсенал премина с лекота през първото си препятствие в турнира за ФА Къп. С резерви и млади играчи тимът на Унай Емери спечели с 3:0 срещу Блекпул. Преди артилеристите това направиха Тотнъм, Манчестър Юнайтед и Челси. Манчестър Сити и Ливърпул играят утре и в понеделник.

Тийнейджърът Уилък вкара два гола за Арсенал

Тийнейджърът Джоузеф Уилок отбеляза първите два гола в мача. 19-годишният нападател откри резултата в 11-ата минута. Той се разписа отблизо след удар на Рамзи в гредата. Осем минути преди почивката, пак отблизо, Уилък покачи на 2:0. Алекс Иуоби добави трето попадение в 82-ата минута.

„Фантастичен ден лично за мен, но съм горд от това, което направихме като отбор. Играхме много по-добре от това, което се вижда от резултата. Жалко, че асистентът не ми позволи да вкарам хеттрик. Но това е футболът – някой ден ще имам нов шанс“, каза Уилък. Той стана първият тийнейджър, вкарал за тима във ФА Къп от осем години насам. Тогава това направи Рамзи.

Протести и малко зрители

Двубоят бе забавен заради протестите на феновете на Блекпул. Един от тях седна върху автобуса на Арсенал и бе арестуван. На трибуните имаше едва 3777 привърженици на домакините и 5218 на артилеристите.