Сити нанесе първа загуба на Ливърпул в Англия – СНИМКИ

Ман Сити - Ливърпул

Манчестър Сити победи Ливърпул с 2:1 и върна интригата в битката за титлата в Англия. Това бе първо поражение за червените през сезона в Премиърпшип. Шампионът пък ясно показа, че няма да даде короната си толкова лесно.

Мърсисайдци за първи път този сезон допуснаха два гола във Висшата лига. И избраха лоша вечер, за да го направят. Разликата между тях и тима на Пеп Гуардиола е четири точки. Съперниците имат и еднаква голова разлика – по +39.

Сити оцелява с огромен късмет

Ливърпул започна добре и имаше шанс да открие резултата. Салах изведе Мане, но неговият удар се отби от гредата. В последвалия хаос изчистването на Стоунс се отби от Едерсон и топката тръгна към мрежата. Технологията на голлинията показа, че тя е минала с 90% от обема си. Стоунс обаче успя да се протегне и да изчисти преди това да се случи и с останала десета. А и с много късмет не уцели Салах, който бе точно пред него.

Фернандиньо фаулира Фирмино

Пет минути преди почивката обаче Сити ликуваше. Серхио Агуеро за първи път се измъкна от Ван Дайк, справи се и с Ловрен и стреля. С левия крак, в близкия ъгъл – 1:0. Така Агуеро продължи серията си срещу Ливърпул на този стадион. Той се разписа във всичките си седем мача срещу този опонент тук.

Фирмино изравни, Сане вкара за 2:1

След почивката домакините контролираха събитията на терена. Ливърпул обаче изравни чрез намиращия се в отлична форма Фирмино. Алекзандър-Арнолд центрира, Данило се размина с топката, а Робертсън пусна към Фирмино. Бразилецът с лекота вкара за 1:1.

Фирмино бележи за 1:1

Радостта на гостите обаче бе кратка. Само седем минути по-късно Сити отново поведе. Стърлинг изведе Сане, а той с отличен удар преодоля Алисон – 2:1.