Юнайтед - Рединг

Мата и Лукаку пратиха Юнайтед напред във ФА Къп

Манчестър Юнайтед постигна рутинен успех с 2:0 над играещия в Чемпиъншип Рединг в среща от третия кръг на ФА Къп. Мениджърът Оле Гунар Солскяер логично бе направил доста промени в стартовия състав. Сред титулярите от мача с Нюкасъл бе само централният защитник Фил Джоунс.

Срещата на „Олд Трафорд“ започна по чудесен начин за домакините. Те откриха чрез Хуан Мата от дузпа в 22-та минута след намеса на ВАР-системата. Любопитното бе, че първо бе отменен гол заради засада на Фред. Повторенията обаче показаха нарушение срещу Мата преди паса към Фред. „Сигурен бях, че има дузпа. Решението бе правилно. Просто се надявам занапред да е по-бързо“, обясни Мата. И с право – решението отне три минути.

В края на първата част Ромелу Лукаку подпечата крайния успех след асистенция на Алексис Санчес. През втората част Юнайтед игра спокойно, но Рединг изпусна няколко отлични положения да се върне в мача.

Пета поредна победа за Юнайтед и нова травма на Санчес

Лошите новини за тима са свързани с травмата на Санчес Той напусна принудително в 64-та минута поради проблем с подколянното сухожилие. Чилиецът се завърна в игра преди седмица и асистира за един от головете при победата над Нюкасъл. Той отсъства около месец именно поради проблем с подколянното сухожилие.

Червените дяволи постигнаха петия си пореден успех във всички турнири под ръководството на Солскяер. Сега те отиват на лагер в Дубай преди първия сериозен тест за норвежеца – гостуване на Тотнъм.