Челси - Нотингам

Челси изпрати Фабрегас с победа за ФА Къп

Челси започна успешно защитата на трофея си от ФА Къп. Сините постигнаха комфортен успех с 2:0 над състезаващия се в Чемпиъншип Нотингам. Това бе и сбогуването на Сеск Фабрегас със сините. Очаква се той да премине в Монако следващата седмица. Халфът бе титуляр и бе бурно аплодиран от феновете при смяната му с Канте в края.

Мениджърът на лондончани Маурицио Сари направи осем промени в стартовия състав, в сравнение с мача със Саутхемптън. Титуляри останаха единствено Давид Луис, Рос Баркли и Алваро Мората. Именно испанският нападател реализира двете попадения за сините.

Фабрегас изпуска дузпа

През първата част обаче домакините така и не успя да намери верния път към вратата на Люк Стийл. Столичани дори изпуснаха дузпа, бита от Фабрегас. Той си тръгва след 198 мача и четири трофея за четири години на „Стамфорд Бридж“. Сеск има още 22 гола и 47 асистенции.

Мората вкара двата гола за Челси

Малко след началото на втората част домакините откриха резултата. Мората бе изведен от спрягания за трансфер в Байерн Калъм Хъдсън-Одой и вкара за 1:0. Двамата отново комбинираха десет минути по-късно, като отново Мората бе точен за 2:0. Така Хъдсън-Одой стана първият тийнейджър, подал за два гола за сините от Скот Синклеър през 2007-а.