Тотнъм

Тотнъм записа рекордна победа в историята си

Тотнъм стартира участието си в турнира за Купата на Футболната асоциация с разгромна победа със 7:0. Потърпевш бе четвъртодивизионният Транмиър Роувърс.

Хеттрик в двубоя на „Прентън Парк“ реализира Фернандо Йоренте. Още два гола добави Серж Орие, по един отбелязаха Хюн Мин Сон и Хари Кейн. Представителят на Лига 2 не създаде никакви проблеми на шпорите. И издържаше до 40-ата минута, когато Орие откри резултата с великолепен удар от 25 метра.

Най-голяма победа като гост в историята на Тотнъм

Победата над Транмиър Роувърс влезе в историята на клуба. Тя е най-голямата в гостуване във всички турнири от създаването на шпорите през 1882-а. Досега най-убедителните победи бяха с 6:0 и 7:1.

Най-изразителният успех на столичани въобще е през 1960-а. Тогава лондончани разгромяват Крю Аликзандра с 13:2.

Другите мачове от Купата на ФА ще се играят днес, в неделя и понеделник. Носител на трофея е Челси, който във финала надигра Манчестър Юнайтед с 1:0.