Реал Мадрид победи с 2:0 Валенсия – ВИДЕО

Реал Мадрид победи Валенсия с 2:0 и се доближи на три точки от лидера Севиля. Това беше шести успех за Сантяго Солари в седмия му мач начело на тима.

Защитникът на гостите Даниел Вас си вкара автогол още в осмата минута, за да изведе Кралския клуб напред. Той опита да изчисти центриране на Дани Карвахал, но прати топката в собствеата си врата. Преди това Карим Бензема не уцели вратата със страховите воле. След гола пък Гарет Бейл имаше шанс да покачи на 2:0, но го пропусна. Бейл няма гол вече в 10 мача в Примера. Това е най-дългият му сух период, откакто дойде на „Бернабеу“ през 2013-а година.

Валенсия изпуска, Васкес вкарва за Реал

Валенсия имаше две добри положения да изравни след паузата. Санти Мина обаче пропусна най-чистото, като би над гредата от 10 метра. Другият пропуск бе на защитника Габриел Паулиста.

Седем минути преди края халфът Лукас Васкес получи пас от Бензема и направи 2:0. Това бе първо негово попадение в Примера през сезона.

Загубата остави Валенсия на 13-о място в класирането.