Севиля излезе на върха в Испания с 1:0 над Валядолид – ВИДЕО

Севиля постигна минимален успех над Валядолид в среща от 13-ия кръг на Примера. С победата домакините се качиха на върха на класирането с точка повече от Барселона.

Андалусийците бяха по-добрият тим и закономерно се поздравиха с трите точки. След като Симон Кяер, Серхио Ескудеро и Пабло Сарабия пропуснаха, домакините най-накрая откриха резултата. Това стана в 30-та минута, а точен бе Андре Силва. Това бе осми гол за него от началото на сезона. Така завърши и първата част.

Севиля - Валядолид
Андре Силва е фаулиран от Антонито
Севиля изпуска положение след положение

През второто полувреме Севиля продължи да атакува, но така и не успя да реализира второ попадение. През седмицата тимът гостува на Стандард Лиеж в Лига Европа. Следващият уикенд пък андалусийците гостуват на Алавес. Алавес, който е приятната изненада на сезона, можеше също да е първи. Тимът на Арбелоа обаче падна с 0:1 от Леганес в петък и остана четвърти.