Дембеле спаси Барса срещу Атлетико – ВИДЕО

Атлетико Мадрид и Барса направиха 1:1 в мача на върха от 13-ия кръг на Примера. Дюшекчиите бяха на път да запишат първия си успех в първенството над съперника от осем години насам. Но късен изравнителен гол на резервата Осман Дембеле измъкна каталунците и запази мястото им на върха на класирането.

Нито един точен удар през първото полувреме

През първото полувреме срещата бе оспорвана, като битката се водеше предимно в центъра на терена. Откриващата част ще се запомни с това, че бе първата от началото на сезона, в която нямаше нито един точен удар към една от двете врати.

Атлетико повежда чрез Диего Коста

След почивката домакините имаха претенции за дузпа, след като Артуро Видал игра с ръка в наказателното поле. Дюшекчиите все пак достигнаха до преднина в резултата в 77-а минута. Гризман центрира към далечната греда, където Диего Коста засече с глава и отбеляза за 1:0. Това бе първият гол за него в Примера от февруари насам.

Меси подава, Дембеле вкарва за Барса

Три минути по-късно Дембеле се появи на мястото на Артур, а смяната на Ернесто Валверде даде резултат в 90-та минута. Френският национал получи топката след супер пас на Меси и въпреки плонжа на Ян Облак и намесата на Лука Ернандес изравни резултата.

Така Барса остана на върха с точка аванс пред Атлетико. Севиля обаче може да излезе на първа позиция, ако победи Валядолид.