Барселона се разправи с Реал Мадрид с 5:1 – ВИДЕО

Барселона спечели с убедителното 5:1 срещу Реал Мадрид. Това бе първо Ел Класико без Лионел Меси и Кристиано Роналдо от 2007-а година насам.

Срещата на „Камп Ноу“ започна по великолепен начин за домакините. Филипе Коутиньо получи топката на отлична позиция от Жорди Алба и от близко разстояние не сбърка за 1:0. Реал отвърна с два далечни удара на Марсело и Серхио Рамос, но те не затрудниха Тер Стеген.

Барселона - Реал

Домакините стигнаха до втори гол аванс след половин час. Луис Суарес бе ритнат в наказателното поле от Рафаел Варан и след консултация със системата за видеоповторение, главният съдия Санчес Мартинес отсъди дузпа. Уругваецът покачи спокойно с 2:0, макар че Тибо Куртоа отгатна посоката на удара.

Жорди Алба утешава Марсело
Реал върна интригата

Втората част започна по отличен начин за тима на Юлен Лопетеги. Марсело намали на 1:2 в 50-та минута. Последната силни минути за столичани, но Бензема и Иско изпуснаха чисти положения.

Барселона разнищи Кралския клуб за 15 минути

В последния четвърт час обаче на терена имаше само един отбор – Барса. Суарес отбеляза втория си гол в мача, този път след асистенцията на Сержи Роберто. В 83-та минута отново двамата комбинираха помежду си и уругваецът оформи своя хеттрик. Четири по-късно резевата Артуро Видал отбеляза първото си попадение с екипа на испанския шампион за 5:1.

Луис Суарес поздравява дъщеря си след поредния гол

По този начин Барса е отново начело в класирането с две точки пред Атлетико Мадрид и три пред Еспаньол. Европейският клубен шампион пък вече е на седем точки от върха. Това бе четвърта загуба за Реал от началото на сезона в Испания и пета в последните седем двубоя във всички турнири.