Реал Мадрид - Гранада

Реал се справи с Гранада и дръпна на върха – ВИДЕО

Реал Мадрид поведе с четири точки в Ла Лига, след като победи втория в класирането Гранада с 4:2. Двубоят бе от осмия кръг на първенството. След този успех тимът на Зинедин Зидан все още няма загуба в Испания и вече има 18 точки. Това са четири аванс пред Гранада и Атлетико Мадрид. Днес Атлетико гостува на Валядолид, а Барселона приема Севиля.

Първи гол на Азар за Реал

На „Сантяго Бернабеу“ Карим Бензема даде преднина на домакините още във втората минута. Той получи добра асистенция от Гарет Бейл. Точно преди почивката Еден Азар отбеляза първия си гол за Кралския клуб. Той прехвърли красиво Руи Силва.

В 61-та минута Лука Модрич покачи на 3:0, но гостите не се предадоха. Гранада върна набързо два гола чрез Дарвин Мачис от дузпа и Домингос Дуарте. Тимът на Зинедин Зидан обаче не допусна обрат. И в 90-та минута Хамес Родригес оформи крайното 4:2.