Ювентус - Леверкузен

Ювентус и Атлетико Мадрид спечелиха лесно

Ювентус и Атлетико Мадрид взеха първите си победи в група D на Шампионската лига. Юве спечели с 3:0 над Байер Леверкузен. Атлетико пък надви с 2:0 Локомотив в Москва. Така и двата тима събраха по 4 точки. Локомотив има 3, а Леверкузен – 0.

Поредният рекорд за Кристиано Роналдо

Гонсало Игуаин откри резултата за бианконерите в 17-ата минута. Леверкузен задържаше повече топката, но рядко стигаше до положения. Ювентус вдигна оборотите след почивката и накара Храдецки да направи няколко добри спасявания. Вратарят на гостите на два пъти попречи на Роналдо, но не успя да спре Бернардеши. Той засече пас на Игуаин и вкара за 2:0 след час игра. В края Кристиано все пак вкара за 3:0. Така португалецът има гол в Шампионската лига вече в 14-и сезон. С толкова са и Раул, и Лионел Меси. Освен това Роналдо вече има голове срещу 33 различни съперника.

Жоао Феликс пак вкара за Атлетико

Атлетико Мадрид спечели в типичен стил. След първо полувреме с малко положения и нито един гол, дюшекчиите откриха в началото на втората част. Жоао Феликс се разписа за 0:1 в 48-ата минута. Това бе третият гол на португалеца за тима от Мадрид. Десет по-късно Парти сложи точка на спора, след като вкара за 0:2.