Гранада - Барселона

Гранада шокира Барселона с 2:0 – ВИДЕО

Гранада шокиращо спечели срещу Барселона с 2:0 и излезе начело в Ла Лига. Победата бе първа за новака на собствен терен от началото на сезона. И доведе до най-лошото начало на Барса от 25 години насам.

Гранада откри още във втората минута. Тогава се разписа Рамон Азис. На почивката Ернесто Валверде пусна в игра Лео Меси и Ансу Фати. Артуро Видал обаче игра с ръка в наказателното поле. Отсъдената дузпа бе превърната в гол от Алваро Вадийо.

Иначе Валверде направи четири промени в тима, който измъкна 0:0 в Дортмунд. Жуниор Фирпо дебютира като титуляр на мястото на Жорди Алба. И именно той сбърка за първия гол на домакините. Янхел Ерера можеше дори да вкара втори гол за Гранада, но пропусна. Барса имаше един шанс преди почивката. Ударът на Луис Суарес обаче бе изчистен от голлинията. След почивката гостите имаха само още един точен шут, дело на Меси.

Шампионът Барселона има само седем точки в пет кръга. Това не се случвало от 1994 с Йохан Кройф начело. През миналия сезон каталунците паднаха само три пъти, сега вече имат две загуби. Освен това те не вкараха гол в пет от последните си шест гостувания. Антоан Гризман пък няма точен удар в четири визити.

По-рано през деня Атлетико Мадрид изпусна шанса да излезе начело. Дюшекчиите стигнаха само до 0:0 срещу Селта. Така те останаха с 10 точки, колкото имат още Гранада и Севиля. Севиля обаче е с мач по-малко – сблъсък с Реал Мадрид.