Еспаньол - Барселона

Меси се развихри срещу Еспаньол за 4:0 – ВИДЕО

Барселона постигна убедителен успех с 4:0 при визитата си на Еспаньол в каталунското дерби. Герой бе аржентинската звезда Лионел Меси. Той отбеляза два гола от пряк свободен удар и асистира за трети.

Барса реши до голяма степен сблъсъка в своя полза след две попадения в рамките на десетина минути. Първо Меси откри след чудесен пряк свободен удар, а после той асистира и за гола на Осман Дембеле. Уругвайският нападател Луис Суарес сложи край на интригата. Той вкара третия гол за тима на Ернесто Валверде точно преди почивката.

Еспаньол - Барселона, Меси

Меси пак бележи от пряк свободен удар

През втората част шампионите намалиха оборотите. Все пак те стигнаха до още един гол. Той бе дело на аржентинската звезда, отново от пряк свободен удар в 65-та минута. Този път изпълнението му беше от по-далечна дистанция в сравнение с първия път.

С успеха Барселона продължава да бъде лидер в шампионата с актив от 31 точки. Тимът на Ернесто Валвердер има три повече от преследвачите Севиля и Атлетико Мадрид.

Севиля изпусна Валенсия

По-рано през деня Севиля изпусна да спечели три точки на „Местая“. Сарабиа откри за гостите, но Диаките изравни в самия край.