Атлетико се разправи с Алавес и се изравни с Барса

Атлетико - Алавес
Калинич празнува след гола си

Атлетико Мадрид спечели с лекота с 3:0 срещу Алавес. С трите точки тимът на Диего Симеоне се изравни с лидера в класирането Барселона. Алавес пък загуби за втори път в последните три кръга.

Преди двубоя на „Уанда Метрополитано“ двата тима бяха съседи в класирането – трети и четвърти, разделени само от точка. Дюшекчиите обаче не оставиха място за съмнението в превъзходството си.

Калинич откри резултата в 25-а минута. За хърватина това бе първи гол за новия му клуб, след като дойде от Милан. След това столичани се бранеха спокойно и уверено и чакаха своя момент.

Два късни гола за Атлетико

И той дойде в края на двубоя. Първо в 82-а минута Гризман се разписа за 2:0. Това бе четвърто попадение за него в Примера, като три от тях са в домакинства. Само пет минути по-късно Родри сложи точка на спора – 3:0. Халфът се разписа за втори път в последните четири мача. Предишният бе при последния успех – с 3:2 над Атлетик Билбао.