Ливърпул - Бърнли

Ливърпул за първи път загуби точки у дома

Ливърпул и Бърнли завършиха 1:1 в 35-и кръг на Висшата лига на „Анфийлд“. Това бяха първи загубени точки за мърсисайдци като домакин през сезона.

Първия гол вкара защитникът на Ливърпул Анди Робъртсън. Той прати топката в мрежата на съперника в 34-ата минута след асистенция на Фабиньо. Равенството възстанови Джей Родригес в 69-ата минута след подаване на Джеймс Тарковски. Бърнли можеше да направи и обрат в края, но гредата спаси Ливърпул след удар на резервата Йохан Берг Гудмундсон.

Стърлинг вкара хеттрик за Сити при 5:0 над Брайтън

Рахийм Стърлинг вкара първия си хеттрик за сезона при успеха на Манчестър Сити над Брайтън с 5:0. Той вкара в 21-ата, 53-ата и 81-ата минути. Англичанинът вече има 27 гола за тима на Пеп Гуардиола във всички турнири. Другите попадения бяха на Габриел Жезус (44) и Бернардо Силва (56). Сити имаше тотално предимство и не позволи на Брайтън да запише нито един точен удар.

Успехът, съчетан със загубата на Челси от Шефилд Юнайтед с 0:3, осигури второто място на Сити. Челси пък може да бъде задминат от Лестър и Манчестър Юнайтед.

Норич изпадна след 0:4 от Уест Хем

Норич Сити загуби мястото си в елита, след като загуби от Уест Хем с 0:4. И четирите гола в срещата бяха дело на крилото Майкъл Антонио. 30-годишният футболист се разписа в 11-ата, 45-ата, 54-ата и 74-ата минута.

Уест Хем е на 16-о място в класирането с 34 точки. Норич на последното 20-о с 21. Канарчетата изостават от 17-ия Уотфорд с 13 точки три кръга преди края. Уотфорд вече има шест точки аванс пред 18-я Борнемут, след като днес излъга с 2:1 Нюкасъл.