Палас - Челси

Челси обърна Палас с 3:2, Лестър измъкна 1:1 от Арсенал

Челси взе важен успех в битката за място в Топ 4, като победи Крисъл Палас с 3:2. По същото време Лестър измъкна 1:1 от Арсенал. Така Челси изпревари лисиците и вече е трети в класирането. Сините от Лондон имат 60 точки, Лестър – една по-малко. Петият Манчестър Юнайтед е с 55 точки, но и мач по-малко.

Челси взе головия трилър с Палас

Тимът на Франк Лампард поведе още в шестата минута. Тогава Гари Кейхил се контузи в опит да спре Вилиан, който се измъкна и пусна на Жиру за 0:1. Това е трети гол за френския нападател след рестарта на Висшата лига. Пулишич покачи на 0:2 в средата на първото полувреме. Заха обаче вкара за 1:2 в 34-ата минута. Той се разписа след страховит шут от далечна дистанция, като топката се отби и от гредата.

19 минути преди края Ейбрахам вкара за 1:3. Минута по-късно обаче Палас пак намали пасива си. Този път се разписа Кристиан Бентеке от близка дистанция. Попадението бе първо за него на „Селхърст Парк“ от април 2018-а година.

Варди измъкна Лестър срещу Арсенал

Голмайсторът на Висшата лига Джейми Варди вкара в края срещу Арсенал, за да донесе 1:1 на Лестър в Лондон. Той се разписа в 84-ата минута. Това бе 22-я му гол през сезона в елита. Варди спря и победната серия на Арсенал. Артилеристите имаха четири поредни победи. Разликата между двата тима се запази на 9 точки, което слага край на минималните надежди на столичани за място в Топ 4.

Иначе Обамеянг изведе Арсенал напред в 21-ата минута. Той се разписа за 20 път този сезон. После Лаказет и Сака имаха отлични положения, но Шмайхел спаси вратата си от втори гол. 15 минути преди края домакините останаха с човек по-малко. Червен картон получи резервата Еди Нкетиа.