Украйна - Испания

Испания падна с 0:1 в Украйна, загуби след две години

Испания записа първа загуба от две години насам, след като падна с 0:1 в Украйна. Иберийците имаха куп положения и отправиха 21 удара, но не вкараха гол. За сметка на това домакините го направиха с единствения си точен удар. Той беше дело на резервата Виктор Циганков в 76-ата минута.

Предишната загуба на тима на Луис Енрике беше през ноември 2018-а. Тогава Испания падна с 2:3 от Хърватия.

Иначена стадиона, където иберийците спечелиха Евро 2012, имаше около 15 000 запалянковци. Те видяха и серия от чудесни спасявания на вратаря Георги Бушчан. Той извади общо осем точни удара.

Швейцария спря Германия с 3:3

В другия мач от група G на Лигата на нациите Германия и Швейцария направиха 3:3. Гостите поведоха с 2:0 и после с 2:3, но не удържаха.

Иначе Гавранович откри още в петата минута за Швейцария. Фройлер вкара за 0:2 в 26-ата, но само две по-късно Тимо Вернер изравни. Така той има вече 13 гола за Бундестима. Кай Хаверц вкара за 2;2 в 55-ата минута. И двамата играчи на Челси записаха и по асистенция. Още в следващата атака обаче Швейцария поведе отново – пак се разписа Гавранович. Серж Гнабри изравни за 3:3 с отличен гол с пета.

В класирането Германия и Украйна вече имат по шест точки и са само на една зад Испания. Швейцария има 2 точки.