Украйна - Германия

Германия най-накрая спечели в Лигата на нациите

Националният отбор на Германия записа първа победа в Лигата на нациите. Това се случи от седмия опит на тима на Йоаким Льов. Бундестима се справи с Украйна, печелейки визитата си с 2:1. Това беше и въобще първи успех за Маншафта през 2020-а.

Германия поведе още в 20-ата минута. Тогава след корнер се разписа Матиас Гинтер. Той засече пас на другия централен защитник Антонио Рюдигер. В началото на втората част резултатът стана 0:2. Клостерман центрира, вратарят Бушчан изпусна топката на главата на Горецка и тя влезе в мрежата. Така той има вече 12 гола в 26 срещи с националната фланелка.

Четвърт час преди края Украйна намали пасива си. Зюле фаулира Яремчук, а Малиновски вкара от бялата точка за 1:2. За повече обаче тимът на Андрий Шевченко нямаше сили.

В другия мач в групата Испания победи Швейцария с 1:0. Така иберийците остават на върха в класирането със 7 точки от 3 мача. Германия има 5, Украйна – 3, а Швейцария – 1. Голът за Испания реализира Оярсабал в 34-ата минута. Той вкара след грешка на вратаря на гостите Ян Зомер.