Белгия - Коста Рика, Еден Азар

Еден Азар получи контузия при победа на Белгия

Белгия спечели убедително последната си контрола преди Мондиала. Успехът с 4:1 над Коста Рика обаче бе затъмнен от травмата, която получи Еден Азар. Капитанът на червените дяволи бе сменен в 70-а минута на двубоя и излезе накуцвайки.

„Той е ок. Имаше проблем, но не е нещо, заради което трябва да се притесняваме“, каза селекционерът на тима Роберто Мартинес. „Иначе той се справи страхотно. Беше силен, хитър и бърз. Беше великолепен“, каза още Мартинес.

Кой вкара головете

Два гола за Белгия вкара Ромелу Лукаку (42 и 50 минути), по един добавиха Дриес Мертенс (31) и Миши Батшуай (65). Така Лукаку събра 13 попадения в последните 9 мача за националния отбор. За Коста Рика се разписа Брайън Руис, който откри резултата в 24-а минута.

Белгия е в една група с Англия, Тунис и Панама на Световното първенство. Първият мач на тима е в понеделник срещу Панама, а последният – срещу островитяните.