Англия - Нигерия
Гари Кейхил (вдясно) бележи за 1:0

Англия надви Нигерия с 2:1 на „Уембли“

Англия спечели предпоследна си контрола преди началото на Световното първенство. Тимът на Гарет Саутгейт надви Нигерия с 2:1 на „Уембли“. Островитяните играха много силно през първото полувреме, когато вкараха и двата си гола и доста слабо след почивката.

Защитникът на Челси Гери Кейхил отпразнува завръщането си в тима с гол още в седмата минута. Капитанът Хари Кейн направи 2:0 шест минути преди почивката. Това бе осми гол за него в последните седем двубоя. След почивката Алекс Иуоби върна бързо едно попадение за нигерийците, но това бе всичко, до което те стигаха.

Схемата на Саутгейт

Мениджърът на Англия заложи на 3-3-2-2, като Стърлинг играеше в атака до Кейн. Трипиър и Кейн бяха офанзивните халф-бекове, а халфовете до тях – Дайър, Деле Али и Джеси Лингард. На вратата бе Пикфорд, а пред него – Уокър, Стоунс и Кейхил.