Англия - Коста Рика
Маркъс Рашфорд оставя зад гърба си Давид Гузман

Англия спечели последната си контрола преди Мондиала

Националният отбор на Англия победи Коста Рика с 2:0 в последна проверка за двата тима преди Световното първенство в Русия. Мачът се игра на стадион „Елънд Роуд“ в Лийдс пред 36 100 зрители.

Мениджърът Гарет Саутгейт направи 10 промени в тима, който преди дни надви Нигерия с 2:1. Наградата му за това бяха добри индивидуални прояви и комфортен успех за тима.

Маркъс Рашфорд даде преднина на островитяните със страхотен изстрел извън наказателното поле в 13-ата минута. Той игра страхотно през цялото първо полувреме и това може да създаде дилема за Саутгейт за партньор на Хари Кейн. Засега Рахийм Стърлин е фаворит, но с подобно предстяване Рашфорд прави силна заявка.

След почивката ритъмът на мача бе нарушен от огромния брой смени. Все пак четвърт час преди края резервата Дани Уелбек се разписа за 2:0 след подаване на друга резерва – Деле Али.

Дебют за вратаря на Бърнли Ник Поуп

Титуляр на вратата за англичаните бе Джак Бътланд. През второто полувреме той бе сменен от Ник Поуп. За стража на Бърнли това бе дебют в националния тим.