Без Неймар и Мбапе ПСЖ вкара четири на Сент Етиен – ВИДЕО

Дори и без Неймар и Килиан Мбапе, ПСЖ се справи с лекота със Сент Етиен с 4:0. Бразилецът почиваше, а колегата му в атака изтърпява наказание. Вратарят Джанлуиджи Буфон бе на резервната скамейка, а вместо него игра Алфон Ареола.

ПСЖ загря за двубоя в Шампионската лига с Ливърпул по великолепен начин. Парижани поведоха в 22-ата минута с гол на Юлиан Дракслер, който се разписа с глава. Това бе първо попадение за него през сезона.

Вторият гол падна в началото на второто полувреме. В 51-а минута Единсон Кавани се разписа от дузпа, свирена за нарушение срещу него.

ПСЖ - Сент Етиен
Ди Мария бележи през Лоик Перен

В 76-ата минута Анхел Ди Мария направи преднината на домакините 3:0 с мощен изстрел с левия крак. Малко по-късно треньорът Томас Тухел смени Тиаго Силва, който получи удар в глезена през първото полувреме. А в 84-ата минута 19-годишното крило на ПСЖ Муса Диаби фиксира крайното 4:0.

Муса Диаби танцува между защитниците на Сент Етиен
Рекорд за Тухел начело на ПСЖ

Победата бе пета поред за тима от началото на сезона. Така Томас Тухел стана първият треньор на столичани, който успява да спечели началните пет срещи от първенството. Освен това Пари Сен Жермен вкара поне по три гола във всеки от мачовете си до момента.