Франция спечели първия си мач след титлата – ВИДЕО

Франция победи Холандия в първия си официален мач като Световен шампион. Преди дни петлите завършиха 0:0 с Германия в контрола, а сега спечелиха с 2:1 в Лигата на нациите.

Дидие Дешан пусна на терена в Париж същите 11 от двубоя с Бундестима. От тези, които започнаха финала на Мондиал 2018 не игра само контузеният Юго Лорис.

Франция - Холандия
Гризман иска шортите на Вийналдум
Мбапе вкарва и изпуска

Килиан Мбапе изведе домакините напред още в 14-ата минута. Той получи топката от Блез Матюиди, който се възползва от лошото изчистване на Куинси Промис. Малко по-късно Мбапе имаше отлича възможност да се разпише отново, но не засече центриране на Гризман. След това Яспер Силесен плонжира отчаяно, за да изпревари Мбапе в наказателното поле и да му попречи да се разпише.

Гол и положения за Холандия

Първото реално положение за лалетата бе в 66-а минута. Вийналдум мина през защитата в синьо, но не уцели вратата. Само минута по-късно обаче гостите изравниха чрез Райън Бабел. Кени Тете центрира, а Бабел изпревари Павар, за да направи 1:1. Вдъхновени, лалетата изпуснаха добра възможност да поведат малко по-късно. Депай обаче не уцели вратата със силен шут.

Погба гледа високия скок на Де Лихт
Жиру слага край на сушата за Франция

Световният шампион обаче стигна до нов гол. Той бе дело на обаче Оливие Жиру. Нападателят засече центриране на резервата Менди, изпревари Ван Дайк и вкара за 2:1. Това бе първо попадение за него за националния тим от 11 мача насам.