Неймар с гол и три асистенции срещу Салвадор – ВИДЕО

Бразилия разгроми Салвадор с 5:0 в контролна среща, играна в Мериленд. Неймар и Ричарлисон бяха в основата на категоричния успех на селесао на стадион „ФедЕкс Фийлд“. Това бе втори пореден успех за южноамериканците след отпадането от Белгия на Мондиал 2018.

Бразилия - Салвадор
Ричарлисон е спънат за дузпата

Ричарлисон дебютира като титуляр и спечели дузпа още във втората минута. Неймар пък се разписа от бялата точка, за да даде аванс на петкратния световен шампион. Десетина минути по-късно 21-годишният нападател добави втори гол. Попадението бе първо за него с националната фланелка. До края на полувремето резултатът вече бе 3:0. Автор на гола стана Филипе Коутино.

Неймар, Бразилия - Салвадор

Неймар подава, Ричарлисон вкарва

След почивката Бразилия отново вкара ранен гол. Ричарлисон, който записа първия си мач за тима само преди дни, бе точен за 4:0. А в самия край Маркиньос реализира с глава за 5:0.

Звездата на ПСЖ и най-скъп футболист в света записа асистенции за три от попаденията.