Кротоне - Ювентус
Сими наказа Ювентус с красив гол

Юве се подхлъзна, Наполи пак е само на четири точки

Неочаквана грешка на Ювентус върна интигата в битката за титлата в Италия. Шампионът завършиха 1:1 при гостуването си на изпадащия Кротоне, докато по същото време Наполи победи с 4:2 Удинезе. Така южняците са само на четири точки зад лидера. В неделя двата тима се изправят един срещу друг в Торино.

Бианконерите започнаха отлично и поведоха още в 16-а минута. Алекс Сандро вкара след асистенция на Дъглас Коста – той асистира за последните четири гола на тима. След почивката обаче великолепна задна ножица на Сими Нвакво донесе ремито на Кротоне.

Наполи - Удинезе
Тонели (крайният вдясно) бележи четвъртия гол за Наполи
Головото шоу в Неапол

По същото време Наполи на два пъти навакса гол пасив срещу Удинезе, за да вземе трите точки. Северняците поведоха в края на първата част чрез Янкто, но минути по-късно Инсинье изравни. В 55-а минута Ингелсон пак изведе тимът от Фриули напред. Авансът издържа до 64-а минута, когато Раул Албиол направи 2:2 след асистенция на Кайехон. Шест минути по-късно Аркадиуш Милик направи 3:2, а в 75-а минута Тонели офоми крайното 4:2, отново след центриране на Кайехон.

Наполи има по-лесна програма до края

Ако спечели в Торино, Наполи ще трябва да се надява на поне още една издънка на Юве. Бианконеите има и къде да се подхлъзнат – те гостуват на Интер и Рома. Домакинствата им са срещу Болоня и Верона. Южняците приемат Торино и Кротоне и гостуват на Фиорентина и Сампдория (а последните два клуба никак не обичат Ювентус).