Донован Мичъл, Юта Джаз
Снимка: twitter.com/NBAHistory

Юта, Филаделфия и Атланта продължават напред в плейофите

Юта Джаз, Филаделфия 76 и Атланта Хоукс спечелиха сериите от първия кръг на плейофите в НБА. Филаделфия и Атланта ще се срещнат на полуфиналите на Изток. Юта пък чака съперника си между Лос Анджелис Клипърс и Далас Маверикс. Далас води с 3-2 победи, след като спечели със 105:100 в сряда. Лука Дончич вкара забележителните 42 точки в този сблъсък.

Юта победи със 126:110 Мемфис Гризлис и записа четвърти пореден успех, след като загуби първия мач. Донован Мичъл вкара 30 точки за втори пореден мач, като добави и 10 асистенции. Така гардът стана едва третият играч на тима с подобно постижение в историята. Другите са Дерон Уилямс и легендата Джон Стоктън.

Филаделфия надви с 4-1 победи Вашингтон, а Атланта се справи със същия резултат с Ню Йорк Никс. Мачът пред 20 000 зрители в „Медисън Скуеър Гардън“ беше доста горещ и напрегнат. Двубоят беше изпълнен с технически нарушения, а преди почивката играчи на двата тима се сбиха на корта. Хоукс обаче издържаха и са във втория кръг за първи път от пет години насам.