Финикс Сънс
Снимка: twitter.com/NBA

Лейкърс е на ръба на елиминацията – ВИДЕО

Шампионът на НБА Лос Анджелис Лейкърс е изправен пред елиминация още в първия кръг на плейофите. Лейкърс загубиха с 85:115 от Финикс Сънс и изостават с 2-3 победи в серията.

Езерняците играха отчайващо слабо без Антъни Дейвис и изоставаха с рекордните 30 точки на почивката. „Няма какво толкова да кажем – изметоха паркета с нас. Има много неща, които трябва да подобрим в шестия мач. Очаквам подкрепата на феновете и всеки се вдигне. Или печелим, или се прибираме“, каза звездата ЛеБрон Джеймс.

В другите мачове Бруклин Нетс отстрани Бостън Селтикс с 4-1 победи. Нетс взеха петия мач стс 123:109. Джеймс Хардън вкара 34 точки и завърши трипъл-дабъла си с 10 борби и 10 асистенции. Ирвинг добави 25 точки, Дюрант – 24. Следващият съперник на Нетс е Милуоки Бъкс.

Деймиън Лилард постави рекорд на НБА

Денвър Нъгетс спечели със 147:140 след две продължения над Портланд Трейл Блейзърс. Деймиън Лилард записа рекордните за плейофен мач 55 точки и 10 асистенции за Портланд, включително 12 тройки. Той обачене реализира нито веднъж в последните две минути на мача.