Уест Хем - Челси

Уест Хем излъга Челси и завърза битката за Топ 4

Уест Хем победи Челси с 3:2, като победният гол за чуковете падна в края на двубоя от 32-я кръг. Така те взеха ценни точки в битката си за оцеляване и завързаха възела за Топ 4. Уест Хем е 16-и с 30 точки – три повече от 18-я Астън Вила. Челси остава четвърти с 54 точки, една по-малко от третия Лестър. Петият и шестият – Манчестър Юнайтед и Уулвс имат по 52 точки.

Чуковете първи пратиха топката в мрежата. Това направи Томас Сучек, но попадението беше отменено от ВАР. Причината – засада на Майкъл Антонио. След това сините реализираха дузпа чрез Вилиан. Това се случи в 42-ата минута. Така той стана първият футболист в историята на Висшата лига, вкарал гол във всеки календарен месец. В допълнителното време на първата част обаче Томаш Сучек възстанови равенството.

В 51-ата минута Антонио даде преднина на чуковете, като реализира отблизо за 2:1. Бразилецът Уилиан се разписа за втори път в 72-ата минута за 2:2. В 89-ата минута обаче резервата Андрий Ярмоленко донесе победата за Уест Хем.