Арсенал - Норич

Арсенал и Евертън взеха ключови победи

Арсенал и Евертън взеха ключови победи за битката си за участие в Лига Европа. Артилеристите отнесоха последния Норич с 4:0. Карамелите пък биха с 2:1 третия Лестър. Така столичани събраха 46 точки и са седми в класирането. Евертън има 44 точки и е 11-и.

Обамеянг вкара два гола за Арсенал

Грешка на вратаря Тим Крул помогна на столичани за първия гол, но тимът на Микел Артета не даде шанс на Норич. Крул загуби топката на границата на наказателното поле от Обамеянг за първия гол в 33-а минута. Това бе първо попадение за нападателя от 23 февруари насам. Той добави още едно в 67-а минута. Преди това Джака бе вкарал за 2:0 след пас на Обамеянг. Това се разписа за първи път за клуба от март 2019-а. Крайното 4:0 оформи дебютантът Седрик Соареш в 81-ата минута. Той се разписа четири минути, след като се появи на терена.

Евертън излъга Лестър с два бързи гола

Карамелите продължават отличната си серия след рестарта. Те вече имат седем точки в три мача. Лестър обаче взе само две точки в същия период, което отвори вратата в битката за Топ 3 и за Уулвс, и за Манчестър Юнайтед.

Карамелите поведоха още в 10 минута чрез Ричарлисон, който вкара отблизо. Шест минути по-късно Гилфи Сигурдсон вкара за 2:0 от спорна дузпа. Решението дойде след дълго разглеждане на ВАР за игра с ръка на Ндиди.

Лестърр върна с късмет един гол в началото на второто полувреме. Холгейт опита да изчисти, но топката рикошира в лицето на резервата Ихеаначо.