Челси - Нюкасъл

Вернер сложи край на сушата, Челси влезе в Топ 4

Възраждането на Челси под ръководството на новия треньор Томас Тухел продължи с победа над Нюкасъл с 2:0. Тимо Вернер вкара гол, за да сложи край на суша от 14 мача.

На „Стамфорд Бридж“ домакините нанесоха своя удар в заключителните 15 минути на първата част. Тогава те отбелязаха два гола чрез Оливие Жиру и Тимо Вернер. Жиру влезе на мястото на контузения Ейбрахам. Германецът също така асистира за първото попадение. Той се разписа след точно 1000 минути и 31 удара. И тряваше да изчака ВАР решение, за да отпразнува с облекчена усмивка.

По този начин Челси вече има пет победи и равенство след идването на Тухел, като в тези шест мача тимът е допуснал само един гол. Сините вече са четвърти позиция с 42 точки. Толкова има и петият Уест Хем, който вчера победи Шефилд Юнайтед с 3:0 у дома. Шампионът Ливърпул падна на шеста позиция с 40 точки.