Лестър - Ливърпул

Лестър сипа нова порция мизерия на Ливърпул

Лестър Сити надигра у дома Ливърпул с 3:1 в първи двубой от 24-я кръг на Висшата лига. Загубата беше трета поред за червените, като това се случва за първи път в ерата Юрген Клоп. Преди лисиците с шампионите се справиха Брайтън и Манчестър Сити.

Мърсисайдци, за които стартира новото попълнение в центъра на защитата Йозан Кабак, започнаха по-активно. Те атакуваха съперника през фланга и постоянно натискаха лисиците в тяхната половина. Мохамед Салах изпусна първи, после това направи и Роберто Фирмино. Джейми Варди пък уцели напречната греда на Алисон. Варди изпусна и още един шанс да открие резултата. Така на почивката резултатът беше 0:0.

Варди беше близо до това да открие на старта на второто полувреме, но пак не успя. Гостите отново натиснаха и поведоха в 67-та минута. Тогава Фирмино подаде елегантно на Салах, а той реализира с прецизно изпълнение своя гол номер 17 през сезона.

Лестър изпитваше сериозни трудности, но се добра до изравнителен гол, дело на Джеймс Мадисън в 79-та минута. Попадението беше разгледано и от ВАР, като в крайна сметка беше зачетено. 120 секунди по-късно Ливърпул капитулира отново след страхотна грешка на Алисон. Той излезе да изчисти топката извън наказателното си поле, но я подари на Варди – 2:1. Малко след това тимът Брендън Роджърс нанесе трети удар чрез Харви Барнс. Той наказа неразбирателство в отбраната на червените и преодоля Алисон за 3:1.

Лестър дръпна с шест точки на прекия си конкурент за Топ 4, като заема втора позиция в таблицата. Лисиците са на четири точки от лидера Манчестър Сити, който обаче има два мача по-малко. В следващия кръг сините гостуват в дерби на Астън Вила. За Ливърпул предстои визита на Лайпциг в Будапеща в Шампионската лига. После червените приемат Евертън в градското дерби.