Дайо Упамекано, Байерн, Лайпциг

Байерн плаща 43 млн. евро за Упамекано

Байерн ще плати 43 млн. евро на Лайпциг за защитника Дайо Упамекано. Трансферът ще бъде осъществен през лятото. Договорът на Упемакано с баварците ще е за пет години. Това съобщиха медии във Франция и Германия.

Още преди две седмици спортният директор на колоса от Мюнхен Хасан Салихамиджич призна за преговори с футболиста. Явно вече всичко е уточнено. Французинът е в Лайпциг от 2017-а. Преди година той подписа нов договор с биковете, в който е вписана и въпросната клауза от 43 млн. евро. Тя става активна през лятото.

Интерес към здравия и бърз централен защитник имаше и Челси. Байерн обаче е бил по-настоятелен в желанието си да привлече Упамекано. В Мюнхен той ще замести Давид Алаба, който си тръгва през лятото. Друг централен защитник – Жером Боатенг също ще напусне световния клубен шампион през лятото.

Лайпциг съкрати аванса на Байерн

Без Упамекано в титулярния състав Лайпциг победи Аугсбург с 2:0 в първия мач от 21-я кръг в Бундеслигата. Така биковете съкратиха аванса на Байерн в класирането на само 4 точки. Баварците играят чак в понеделник, когато приемат Арминия Билефелд.

Дани Олмо откри за Лайпциг от дузпа в 38-ата минута. Той изпълни два пъти, като в първия случай вратарят Гикиевич спаси, но ВАР показа, че той е бил пред голлинията си. Във втория случай Гикиевич беше безпомощен. Малко по-късно Нкунку вкара за 2:0. Аугсбург не затрудни особено съперника си – първата опасност за гостите беше чак след час игра. Все пак в 77-ата минута Аугсбург върна един гол – чрез Калиджиури, отново от дузпа.