Сити - Юнайтед

Юнайтед удари Сити в дербито, Ливърпул пак спечели

Юнайтед победи Сити с 2:1 като гост в дербито на Манчестър в 16-ия кръг на Висшата лига. За червените дяволи това бе втори пореден отличен резултат след 3:0 над Тотнъм на „Олд Трафорд“.

През цялото първо полувреме гостите бяха много опасни на контраатака и се възползваха от това, за да отбележат два гола. В 23-та минута Маркъс Рашфорд бе повален в наказателното поле от Бернардо Силва. Реферът Антъни Тейлър не отсъди дузпа, но след намеса на ВАР даде такава. А английският национал хладнокръвно реализира за 0:1. Шест минути по-късно Антони Марсиал направи двойно подаване с Даниел Джеймс и след това преодоля Едерсон с точен изстрел по земя.

След почивката домакините натиснаха в търсене на обрат, но не бяха ефективни в атака. Сити успя да върне гол едва в 85-та минута. Тогава резервата Николас Отаменди се разписа с глава след центриране от корнер. До края Юнайтед спокойно удържа аванса си. Сити записа четвърта загуба от началото на сезона и вече вече изостава с 14 точки от лидера Ливърпул. Манчестър Юнайтед се изкачи до пето място с 24 точки, пет по-малко от четвъртия Челси.

Ливърпул отнесе Борнемут с 3:0

Ливърпул продължи с победния си ход във Висшата лига, след като победи Борнемут с :0 като гост. Черешките успяха да удържат своя съперник през първия половин час. Но сбъркаха в 35-та минута, когато Алекс Окслейд-Чембърлейн откри – 0:1.

Още преди почивката мърсисайдци удвоиха преднината си с гол на халфа Наби Кейта. Той стана 16-ият играч на тима с гол във Висшата лига през сезона. В 54-та минута Мохамед Салах подпечата победата на червените с поредното си попадение. Червените имат 15 победи и само едно равенство от началото на сезона. Борнемут пък загуби за пети пореден път от Ливърпул. Головата разлика в този период е 0:17.

Евертън победи Челси в дебюта на Дънкан Фъргюсън

Дънкан Фъргюсън направи успешен дебют начело на карамелите след 3:1 над Челси. Временният мениджър изведе сините от Ливърпул до първа домакинка победа от два месеца насам. Ричарлисон още в петата минута откри резултата след центриране на Джибрил Сидибе. Домакините вкараха втори гол малко след почивката чрез Доминик Калвърт-Люин. Челси бързо върна един гол след точен изстрел от далечно разстояние на Матео Ковачич. Карамелите обаче издържаха и си подпечатаха трите точки в 84-та минута. Тогава отново Калвърт-Люин бе най-съобразителен и промуши топката между краката на Кепа за крайното 3:1.