Ливърпул - Евертън

Ливърпул разби Евертън с 5:2 в дербито на Мърсисайд

Ливърпул спечели с лекота дербито на Мърсисайд срещу Евертън с 5:2. Червените не оставиха шанс на карамелите и още на почивката водеха с 4:1. С успеха тимът на Юрген Клоп запази аванса си от 8 точки пред втория Лестър Сити. Евертън пък падна в зоната на изпадащите с 14 точки от 15 мача.

Дивок Ориги вкара два гола през първото полувреме – в шестата и 31-ата минути. Между тях се разписа Джердан Шакири – в 17-ата. След него Майкъл Кийн върна надеждата на сините, като направи 2:1. Те обаче си останаха само с това. Садио Мане в самия край на първата част покачи на 4:1. В третата минута на добавеното време Ричарлисон вкара за 4:2.

Ориги бе една от петте промени в тима на Юрген Клоп. С двата си гола пък той се изкачи на трето място във вечната ранглиста на дербито. Повече от него за Ливърпул срещу Евертън имат само легендите Роби Фаулър и Стивън Джерард.

След почивката червените имаха повече положения, но ги пропуснаха. А Вийналдум в последната минута оформи разгромното 5:2. Клоп обаче видя и как отборът му в 13-и пореден мач допусна поне един гол.