Юнайтед - Истанбул Башакшехир

Юнайтед спечели лесно, Неймар запази надеждата на ПСЖ

Манчестър Юнайтед направи важна крачка към елиминациите в Шампионската лига след 4:1 над Истанбул Башакшехир. Червените дяволи имат 9 точки – с по три повече от ПСЖ и Лайпциг. Те имат и осезаемо по-добра голова разлика. Турският тим остава с три точки.

Юнайтед водеше още до 20-ата минута с 2:0. И двата гола бяха вкарани от Бруно Фернандеш. Така той има участие в 34 попаднения в 35 срещи за тима – 21 гола, 13 асистенции. Португалецът можеше да вкара и хеттрик. Той обаче остави Маркъс Рашфорд да изпълни дузпа за 3:0 в 35-ата минута. Червенитя дяволи не бяха водили с 3:0 на почивката в мач от Шампионската лига от 2007-а. Тогава тимът разгроми Рома със 7:1.

Юнайтед обаче се отпусна след паузата и турският шампион се върна в мача. Тюрюдж намали на 3:1 четвърт час преди края. После Виска нацели напречната греда. В добавеното време обаче Джеймс сложи точка на спора с гола за 4:1.

ПСЖ се изравни по точки с Лайпциг след измъчена победа с 1:0. Голът вкара Неймар от дузпа още в 11-ата минута. Така той се разписа след пет сухи мача в Шампионската лига. Наказателният удар беше отсъден за нарушение срещу Анхел ди Мария. Тимът на Юлиан Нагелсман имаше своите шансове, но ги пропусна.