Монако - ПСЖ

Монако обърна ПСЖ от 0:2 до 3:2 – ВИДЕО

Монако постигна впечатляващ обрат срещу ПСЖ и стигна до победа с 3:2, въпреки че изоставаше с два гола на почивката. Това е първо поражение за шампиона след осем поредни успеха. В тях тимът на Томас Тухел беше допуснал само един гол. Освен това монегаските бяха без капитана Бен Йедер заради коронавирус

Монако излезес млад състав – осем от титулярите бяха под 23 години. ПСЖ пък заложи на Мбапе и Кийн в атаката си. Това даде бързо резултат – Мбапе вкара за 0:1 още в 25-ата минута. 12 минути по-късно той удвои преднината на гостите от дузпа. Домакините имаха късмет да се оттеглят на почивката със само два гола пасив, тъй като в оставащите минути от първото полувреме попадения на Мбапе и Кийн бяха отменени заради засада.

На почивката Нико Ковач вкара в игра опитния Сеск Фабрегас и това тотално промени мача. ПСЖ не можеше да се справи с прецизните му попавания, а ентусиазмът му вдъхнови домакините. Монако успя да изравни резултата до 66-та минута с две попадения на Кевин Фоланд. После в игра за столичани влезе и Неймар. В 84-та минута груба грешка на Абду Диало доведе до дузпа и червен картон за защитник на парижани. Фабрегас не сбърка от бялата точка и донесе обрата – 3:2..

ПСЖ остава лидер в класирането с 24 точки. Монегаските са втори с четири по-малко.