Джан Марко Ферари (номер 13) и Кевин Строотман в спор за топката по време на днешния мач между двата отбора в калабрийския град Кротоне

Тонев титуляр при загубата срещу Рома в Калабрия

Рома постигна победа с 2:0 при гостуването на Кротоне и съкрати аванса на лидера в класирането на Серия „А“ Ювентус. „Бианконерите“, които играят по-късно тази вечер са с 57 точки, а „вълците“ вече имат 53. Наполи е на втора позиция с 51 точки, като тимът вече изигра мача си от 24-ия кръг. След поражението, Кротоне остава на предпоследното място в класирането с едва 13 точки.

В 16-ата минута гостите от Рим получиха пресилена дузпа за съприкосновение на защитник с египтянина Мохамед Салах. Голмайсторът във временното класиране в Серия „А“ Един Джеко, обаче шутира покрай вратата на стража Кордас.

В 40-ата минута Раджа Наинголан, все пак даде преднина „джалоросите“, след като получи топката в наказателното поле и с прецизен изстрел я изпрати в мрежата.

Един Дзеко празнува 18-тия си гол от началото на сезона в Серия А

В 58-ата минута Диего Фалчинели изненада Войчех Шчесни,  но попадението му бе правилно отменено поради засада на нападателя.

В 77-ата минута Джеко стигна до 18-тото си попадение в първенството след асистенция на Салах, който предостави на босненеца много удобна топка.