Сити - Хъдърсфийлд

Сити вкара шест на Хъдърсфийлд, Агуеро с хеттрик

Манчестър Сити продължи стопроцентовото си начало на сезона във Висшата лига. Първенецът разби Хъдърсфийлд Таун с 6:1 във втория кръг. В първия мач от защитата на титлата си тимът на Пеп Гуардиола се справи с Арсенал с 2:0, а сега бе повече от убедителен срещу териерите. Шампионите поведоха в класирането с пълен актив точки и най-добра голова разлика. Хъдърсфийлд пък записа втора поредна загуба след 0:3 от Челси на старта.

Солиден аванс преди почивката

Резултатът на „Етихад“ откри Серхио Агуеро в 25-та минута, който се възполва от отлично подаване на вратаря Едерсон. Така той стана първият вратар, записал асистенция за Сити в Премиършип. Габриел Жезус удвои преднината на домакините шест минути по-късно. Серията от голове продължи малко по-късно с ново попадение на Агуеро, който наказа грешка на вратаря Бен Хамър. Хъдърсфийлд върна един гол преди почивката, след като Йон Гренц-Станкович се разписа в 43-та минута. Така той стана едва вторият словенец с попадение във Висшата лига след Роберт Корен.

Конголо си вкарва автогол за крайното 6:1
Още голове в полза на Сити

През втората част Давид Силва се разписа директно от пряк свободен удар за 4:1.  Агуеро засече центриране на Менди, за да завърши хеттрика си, а автогол на Терънс Конголо оформи крайното 6:1 за тима на Гуардиола. Аржентинският нападател реализира първия хеттрик за сезона. Той е 13-и за него и девети във Висшата лига. Агуеро се изравни с Роби Фаулър от Ливърпул, а само Алън Шиърър има повече в тази надпревара – 11.

Агуеро се измъква за поредния си гол
Гуардиола: Агуеро е в изключителна форма

След края на двубоя мениджърът на Сити не спести похвалите си за аржентинеца. „Не съм го виждал в толкова добра форма, откакто съм тук. Изключителен е – и с топката, и без нея“, каза Гуардиола. „Започнахме по-добре от миналия сезон и съм доволен. Що се отнася до този мач – при предишното си гостуване тук, Хъдърсфийлд игра с петима в защита, затова сега ние бяхме с двама нападатели“, каза още той.

Сити започна без бързите си футболисти – Сане, Стърлинг и Уокър, като вместо тях на терена бяха по-технични играчи. Резултатът – 77% владеене на топката и 32 удара по посока на вратата.