Кепа, Челси
Най-скъпият вратар във футбола - Кепа - дебютира със суха мрежа за Челси

Челси тръгна с 3:0, Тотнъм се измъчи в Нюкасъл

Челси срази Хъдърсфийлд с 3:0 като гост в двубой от първи кръг в Премиършип. Това беше и дебютен успех за новия мениджър на сините Маурицио Сари.

Н`Голо Канте вкара първия гол в 34-ата минута, като се възползва от добрата работа на Вилиан. В края на полувремето новото попълнение на сините Жоржиньо удвои преднината и откри головата си сметка за клуба. Халфът се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Маркос Алонсо.

Автор на третия гол стана Педро в 80-ата минута. Асистенцията за него направи Еден Азар, който се появи на терена малко преди това на мястото на Уилиан. Световният шампион с екипа на Франция Оливие Жиру остана на пейката и не се появи в игра.

Тотнъм измъкна 2:1 в Нюкасъл

По-рано през деня Тотнъм победи Нюкасъл с 2:1 като гост. Ян Фертонген даде преднина на шпорите в 8-ата минута, но отговорът на свраките не закъсня – Хоселу изравни само три минути по-късно.

Тотнъм обаче нанесе нов удар в 18-ата минута, когато точен бе Деле Али. Нюкасъл настойчиво търсеше изравнителен гол и можеше да стигне до него в 85-ата минута. Тогава Фертонген с шпагат блокира удар на Саломон Рондон, а след рикошета топката тупна върху напречната греда.