Ман Сити, Къмюнити Шийлд

Манчестър Сити се справи лесно с Челси за Къмюнити Шийлд

Манчестър Сити се наложи над Челси с 2:0 и завоюва за пети път в историята си Къмюнити Шийлд. Двубоят за трофея се игра на „Уембли“ и с него бе даден старт на новия сезон в Англия.

Гол номер 200 за Агуеро

Шампионите поведоха в 13-ата минута чрез Серхио Агуеро. Той бе точен с десния крак от границата на наказателното поле и реализира своя гол № 200 за тима. Асистенцията към аржентинеца бе дело на 18-годишния халф Фил Фодън.

Сити - Челси
Фил Фоудън опитва да изпревари Жоржиньо от Челси

В титулярите на Челси бе 17-годишният нападател Калъм Хъдсън-Одой, който създаде опасност в 33-ата минута, но Клаудио Браво спаси. В оставащите минути до края на полувремето лондончани натиснаха, но нямаха чисти положения.

Контри за Сити след почивката

След паузата Челси продължи да напада, а Сити се прибра и заложи на контраатаки. В 50-ата минута Агуеро излезе сам срещу Вили Кабайеро, но вратарят се хвърли за топката в удачния момент, Агуеро се забави и от малък ъгъл не успя да уцели вратата. Южноамериканецът имаше нов шанс малко по-късно, но го пропиля. Все пак при третия опит в 58-ата минута той успя. Аржентинецът получи чудесен пас от Бернандо Силва и майсторски вкара за 2:0. Агуеро вече има седем гола в последните шест мача срещу Челси, включително хеттрик през април 2016.

Гуардиола, Артета
Пеп Гуардиола обсъжда резултата със своя асистент Микел Артета

Шампионите контролираха изцяло положението на терена до края и можеха да стигнат и до по-убедителна победа. Така Пеп Гуардиола успя да добави още един трофей към богатата си колекция и от тези в Англия му остава само Купата на ФА.