Севиля взе градското дерби с Бетис с 3:2 – ВИДЕО

Севиля победи Бетис с 3:2 в градското дерби в 32-ия кръг на Ла Лига. Така домакините се върнаха временно на четвъртото място. Те имат 52 точки, две повече от петия Хетафе, но и мач повече. Бетис остава девети с 43 точки – на три зад шестия Валенсия.

Гостите имаха отлична възможност да открият още в началото, но я пропиляха. После обаче Севиля вкара за 2:0. Това се случи в 26-а минута чрез Мунир Ел Хадади. Това бе неговият втори гол за клуба в първенството. Асистенцията бе на Сарабия.

Севиля - Бетис

Четири гола след почивката

След паузата паднаха още четири гола. В 55-тата минута Джовани Ло Селсо изравни резултата. Само четири по-късно обаче Сарабия възстанови преднината – 2:1 след пас на Бен Йедер. Това бе 11-и гол за Сарабия през сезона, като той има и 11 асистенции. Третият гол за домакините падна още четири минути по-късно и беше дело на Франко Васкес. Асистенцията бе на друг аржентинец – Евер Банега.

До 3:2 се стигна в 82-ата минута. Тогава след пряк свободен удар се разписа резервата Кристиян Тейо.

В дербито имаше и девет жълти картона, шест от тях за футболисти на домакините.