Последният Уеска взе точка от експериментална Барса – ВИДЕО

Уеска и Барселона завършиха наравно 0:0 в среща от 32-ия кръг на испанската Ла Лига. Гостите, водени от Ернесто Валверде, излязоха в експериментален състав. Почивка получиха Меси и Бускетс, наказани бяха Луис Суарес и Пике. Иван Ракитич пропусна гостуването поради заболяване. Сержи Роберто пък бе контузен.

Дебют за четирима в Барселона

Въпреки тези ключови липси, каталунците бяха по-активният отбор и владееха топката през 74% от времето. Но така и не успяха да достигнат до успеха. Най-близо до гола бе Малколм, който уцели гредата. Дебют за тима записаха четирима юноши. Имената им: Жеан-Клаир Тодибо, Хейсон Мурийо, Муса Ваге и Рики Пюиг.

Уеска - Барселона
Муса Ваге (вдясно) – един от дебютантите за Барса

Освен това за тима на Ернесто Валверде се върна Усман Дембеле. Той не бе играл от месец насам заради разтежение.

От своя страна Уеска взе важна точка в опита си да оцелее. Домакините се приближиха на пет точки от намиращия се над чертата тим на Валядолид. Това бе трето поредно равенство за новака в Ла Лига.

Барса има девет точки пред втория Атлетико Мадрид. В следващия си мач каталунците приемат Манчестър Юнайтед в реванша от четвъртфиналите на Шампионската лига. Каталунците спечелиха първия мач на „Олд Трафорд“ с 1:0.