Санчо, Дортмунд - Айнтрахт

Санчо и Холанд вкараха отново за Дортмунд

Тийнейджърските звезди на световния футбол Джейдън Санчо и Ерлинг Холанд се разписаха отново. Това стана при победата Борусия Дортмунд над Айнтрахт Франкфурт с 4:0. Двубоят бе първия мач от 22-и кръг на Бундеслигата. Срещата се игра на стадион „Сигнал Идуна Пари“ пред 81 400 зрители.

Борусия поведе с гол на Лукаш Пишчек в 33-ата минута. Той остана и единствен през първото полувреме. Джейдън Санчо удвои преимуществото на домакините в 49-ата, а в 54-ата Холанд вкара за 3:0. Крайното 4:0 оформи Рафаел Герейро четвърт час преди края.

След успеха Борусия Дортмунд се изкачи на второ място в подреждането с точка по-малко от лидера Байерн. Айнтрахт е на девета позиция.

Рекордите на Санчо и Холанд

Джейдън Санчо вече има 26 гола в Бундеслигата. С тях той е най-резултатният тийнейджър в историята на първенството. И има още месец до 20-ия си рожден ден. Англичанинът има 12 попадения в последните 14 срещи във всички турнири.

19-годишният норвежец Холанд стана първият играч в историята на Бундеслигата, който успява да наниже 8 гола в първите си пет срещи. Освен това само 8 футболисти имат повече попадения от него през сезона.