Байер Леверкузен - Борусия Дортмунд

Леверкузен обърна Борусия Дортмунд с 4:3

Байер Леверкузен направи знаменит обрат до 4:3 над Борусия Дортмунд. Така разликата между двата тима в класирането на Бундеслигата стана само две точки. Байер е пети, Борусия – трети. Жълто-черните обаче могат да бъдат задминати от Борусия Мьонхенгладбах, който играе утре. Утре е и сблъсъкът на върха между първия Байерн и втория Лайпциг. Поражението на „БайАрена“ завърши тъжната седмица за Борусия – във вторник тимът отпадна от турнира за купата след загуба в Бремен.

И двата тима играха много добър нападателен футбол и това превърна сблъсъка в истинско зрелище. Освен седемте гола в него имаше три отменени попадения и две греди.

Леверкузен откри в 20-ата минута чрез Кевин Фоланд. Само две минути по-късно обаче Матс Хумелс изравни. Той вкара с глава след корнер, изпълнен от Санчо. Това бе първо попадение за Хумелс след завръщането му в Дортмунд. Десет минути по-късно гостите поведоха. Емре Джан стреля от около 25 метра и топката влетя в горния ъгъл на вратата за 1:2. Това бе дебют на Джан за Дортмунд след трансфера от Ювентус. И първи мач за него след 2100 дни отсъствие от Бундеслигата. Байер обаче изравни в 43-ата минута. Бързо изпълнен корнер доведе до хаос и Фоланд направи 2:2.

Третият гол за жълто-черните падна в 65-ата минута и бе вкаран от Герейро. После Борусия изпусна още два шанса и бе наказан в края. Резервата Бейли изравни в 81-ата минута – 3:3. Минута по-късно Ларс Бендер вкара за 4:3.

Така Леверкузен записа първа победа над Борусия от три години насам. Ерлин Холанд пък направи първия си мач без гол за жълто-черните.