Санчо, Падерборн - Дортмунд

Санчо вкара хеттрик при 6:1 за Борусия Дортмунд

Джейдън Санчо вкара три гола за победата на Борусия Дортмунд над Падерборн с 6:1. Любопитно е, че всичките седем попадения паднаха през второто полувреме. Така Борусия съкрати аванса на лидера Байерн на седем точки.

Белгиецът Торган Азар откри резултата в 54-ата минута, а 180 секунди по-късно Санчо удвои. Това бе първи гол за него от 29 февруари насам.

В 72-ата минута домакините съкратиха изоставането с гол на Уве Хунемайер от дузпа. Две минути по-късно обаче Санчо увеличи на 1:3. Ашраф Хакими се отличи в 84-ата минута за 4:1. Марсел Шмелцер вкара още един гол минута преди края на редовното време. В добавеното време крилото оформи хеттрика си. Това бе 17-и гол за него през сезона в Бундеслигата.

Санчо – изравни постижение по-старо от него

Това бе първи хеттрик в кариерата на младия талант. Той стана първият англичанин с три гола в един мач в голямо чуждо първенство от 31 години насам. Последният бе Брайън Стейн, който го постигна за Каен срещу Кан в Лига 1 на 31 май 1989-а.

Джейдън Санчо

След първия гол младокът си свали екипа. Под него имаше тениска „Справедливост за Джордж Флойд„.

От август 2018-а насам само Роберт Левандовски, Килиан Мбапе и Лионел Меси имат повече голове и асистенции от Джейдън Санчо.