Роберт Левандовски

Левандовски най-накрая вкара на Фортуна, Байерн би 5:0

От шестия опит Роберт Левандовски най-накрая вкара гол във вратата на Фортуна. Така полският нападател вече се е разписвал срещу всички 18 отбора в Бундеслигата. Попадението на Левандовски му донесе и участие в гол номер 300 в Бундеслигата (230 гола, 70 асистенции) в 317 мача. После полякът се разписа още веднъж.

Иначе Байерн нямаше никакви проблеми и спечели с 5:0 срещу аутсайдера. Гостите имаха добър шанс да открият резултата, но го пропуснаха. А в 15-ата минута Йоргенсен си вкара автогол за 1:0. В 29-ата минута Павар се разписа за 2:0. Той засече центриране от корнер на Кимих. За Павар това е втори гол след рестарта на Бундеслигата. Първият бе във вратата на Унион.

Минутите на Левандовски

Тимът от Дюселдорф имаше отличен шанс да намали пасива си, но топката беше избита от голлинията. Малко преди почивката Мюлер подаде на Левандовски и той направи 3:0. Полякът вкара и за 4:0. Той се разписа с пета след пас на Гнабри в 50-ата минута. Само две по-късни Алфонсо Дейвис мина между трима и покачи на 5:0.

После Байерн пожали съперника си и спря да напада. С успеха авансът на шампиона на върха на класирането вече е 10 точки. Вторият Борусия Дортмунд играе в неделя.

Байерн има 85 вкарани гола след 29 кръга, като постави нов рекорд на Бундеслигата. Ханзи Флик пък записа 21-а победа, откакто пое тима през ноември 2019-а.