Кристиано Роналдо, Дженоа - Ювентус

Роналдо измъкна Юве с два гола от дузпи – ВИДЕО

Кристиано Роналдо вкара два гола от дузпи, за да изведе Ювентус до победа с 3:1 над Дженоа. Така той отпразнува по великолепен начин своя мач номер 100 за бианконерите.

Домакините са предпоследни в класирането и нямат победа в 10 кръга, но затрудниха много сериозно шампиона. Първото полувреме завърши 0:0 и чак в 51-ата минута Юве поведе. Голът вкара Паоло Дибала. Дженоа обаче отговори много бързо – Стораро изравни след час игра.

Тогава дойде времето на Кристиано Роналдо. 13 минути преди края португалецът вкара за 1:2. Дузпата беше отсъдена за нарушение срещу Куадрадо. Минута преди края още една дузпа доведе до вторият негов гол. Този път Алваро Мората беше съборен за наказателния удар. Роналдо има вече 10 гола в Серия А този сезон и 14 във всички турнири.

Ювентус е четвърти с 23 точки. Толкова има и Наполи. Интер е с точка повече на второ място.