Рен - ПСЖ
Снимка: twitter.com/staderennais

Рен спря ПСЖ за титлата във Франция – ВИДЕО

ПСЖ допусна грешна стъпка в битката за титлата във Франция. Шампионът направи само 1:1 във визитата си на Рен в последния мач от 36-я кръга на Лига 1.

Така ПСЖ остана на три точки зад лидера Лил. До края остават още само два кръга. Резултатът само добавя към неприятната седмица за френския тим. Във вторник ПСЖ отпадна от Шампионската лига след загуба от Манчестър Сити.

Иначе Неймар вкара за ПСЖ в шестата минута на добавеното време. Бразилецът се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Лайвин Курзава. Дузпата беше дълго време разглеждана от ВАР.

Серху Жираси обаче изравни за Рен в 70-ата минута след пасу на Бурижо. А в самият край на двубоя ПСЖ остана и с човек по-малко. Тогава Кимпембе получи директен червен картон.