Манчестър Сити - ПСЖ

Манчестър Сити е на финал в Шампионската лига

Манчестър Сити се класира за финала на Шампионската лига, след като победи за втори път ПСЖ. След 2:1 в Париж тимът на Пеп Гуардиола спечели с 2:0 реванша в Манчестър. Така Сити стигна финал в Европа след 51 години чакане. И първи в историята си в Шампионската лига. Съперникът ще определят Челси и Реал Мадрид в Лондон. Първият мач в Мадрид завърши 1:1.

За самият Гуардиола годините чакане са 10. По дълго време между два финала в историята са чакали само Луис ван Хаал (1996-2010), Юп Хайнкес (1998-2012) и Удо Латек (1977-1987).

Победа за Манчестър Сити е седма поред в турнира – това е рекорд за английски отбор в Европа. Освен това тимът на Пеп Гуардиола стана първият английски отбор, спечелил 11 мача в един сезон в КЕШ/Шампионска лига.

Типично в ироничен английски стил над Манчестър валя майски сняг. Иначе Сити имаше доминация, игра задружно, с много дух и заслужено спечели. И двата гола вкара Рияд Марез – в 11-ата и в 63-ата минута. А също както в първия мач ПСЖ завърши с човек по-малко. Този път беше изгонен Ди Мария в 69-ата минута. Гостите бяха без Килиан Мбапе, който се възстановява от травма.