Реджина
Снимка: twitter.com/Reggina_1914

Реджина спечели, Гълъбинов с гол – ВИДЕО

Българският нападател Андрей Гълъбинов се разписа в дебюта си като титуляр за Реджина. Италианският тим надви с 3:2 Тернана във втория кръг на Серия Б. Националът остана на терена до 73-тата минута, когато беше сменен. Победата е първа през сезона за Реджина.

Освен петте гола в мача имаше 12 картона и три червени. Още в 25-ата минута Тернана остана с човек по-малко, тъй като Агаци беше изгонен. Гостите обаче поведоха в края на първата част чрез Сесар Файети.

Реджина изравни в 50-ата минута чрез Жереми Менес. Няколко минути по-късно бившият футболист на Милан и Рома обаче също беше изгонен. В 64-тата минута Гълъбинов засече центриране в наказателното поле и удари греда. При опита за добавка обаче беше извършено нарушение и се стигна до дузпа. Зад топката застана именно родният таран, който спокойно вкара за 2:1.

Пет минути по-късно Ривас покачи на 3:1, но Тернана не се отказа и върна един гол за 3:2 чрез Мацоки в 79-ата минута. В добавеното време гостите останаха с 9 души чрез директен червен картон на Пройети.

„Да започнеш с гол е нещо много хубаво. Най-важното обаче са трите точки, които спечелихме. Беше много тежък мач, играта беше накъсана. Физическата ми форма се подобрява”, заяви Гълъбинов.